Реклама

Діти-інваліди зможуть отримувати освіту на рівні зі здоровими однолітками?

Діти-інваліди зможуть отримувати освіту на рівні зі здоровими однолітками?

3 грудня 2009 року Кабінет Міністрів України на своєму засіданні затвердив план заходів щодо запровадження інклюзивного та інтегрованого навчання у загальноосвітніх навчальних закладах на період до 2012 року.

Згідно з урядовим документом планується утворення навчально-реабілітаційних центрів на базі спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів, залучення фахівців і використання обладнання в класах з інклюзивним навчанням і спеціальних класах загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідно до урядового розпорядження необхідно організувати підвезення учнів з порушеннями опорно-рухового апарату, зору до місця навчання спеціально обладнаними транспортними засобами у супроводі підготовленого персоналу. Окрім того, потрібно створити умови для безперешкодного доступу дітей-інвалідів до будівель навчальних закладів.

Прийняття акта сприятиме забезпеченню права дітей-інвалідів на здобуття якісної освіти в умовах загальноосвітнього навчального закладу, на інтеграцію в суспільство шляхом створення умов для безперешкодного доступу до якісної освіти, відповідно до їх задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб. Розвиток інклюзивної освіти в Україні забезпечить створення умов для безперешкодного доступу до навчальних закладів, починаючи з дошкільних.

Окрім того, Уряд ухвалив рішення про заснування академічної стипендії Кабінету Міністрів України обдарованим студентам з числа інвалідів.

Прийняття акта дозволить з 1 січня 2010 року виплачувати 100 академічних стипендій КМУ студентам-інвалідам вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації. Розмір стипендій становитиме 850 грн., а для інвалідів першої групи - на 50% більший.


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад