Реклама

Ви ще чекаєте на свою дитину або шукаєте її? Вам за цією адресою

Ви ще чекаєте на свою дитину або шукаєте її? Вам за цією адресою

9 грудня 2009 року стартував Всеукраїнський національний портал з усиновлення www.sirotstvy.net. Це спільний проект Фонду Ріната Ахметова "Розвиток України", Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту і Всеукраїнської громадської організації «Магнолія».

"Відкриття Всеукраїнського національного порталу з усиновлення – це результат ефективної співпраці державних органів і неурядових організацій задля вирішення проблеми пошуку родини для кожної дитини, яка очікує сьогодні на усиновлення", - наголосив Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко на прес-конференції з нагоди відкриття порталу.

Міністр зазначив, що функціонування такого Інтернет-ресурсу потужно розширює можливості для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, реалізувати право на сімейне виховання, а отже є ще одним вагомим кроком у постійному розвитку національного усиновлення та сімейних форм виховання в країні. "Особливо приємно, що портал ми відкриваємо в 20-ту річницю святкування прийняття Конвенції ООН про права дитини", - сказав Юрій Павленко.

Міністр нагадав, що у 2008 році Кабінет Міністрів України своєю постановою (№ 905) затвердив новий Порядок провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, яким уперше дозволено розміщувати інформацію про дітей, котрі можуть бути усиновлені, в засобах масової інформації.

Юрій Павленко зазначив, що портал www.sirotstvy.net покликаний формувати у кандидатів в усиновлювачі об’єктивні уявлення про дітей, які на них очікують; надавати людям, які бажають усиновити дитину, доступну і об’єктивну відео-інформацію про дітей, яким потрібна родина; скоротити період, протягом якого дитина не має сім’ї, та термін пошуку родиною дитини для усиновлення. Результатом функціонування ресурсу має стати значне збільшення кількості усиновлень дітей старшого віку (старших семи років), дітей з особливими потребами, родинних груп дітей (братиків та сестричок).

Кількість дітей, які усиновлюються українцями, щорічно зростає впродовж останніх трьох років. Якщо у 2005 році українцями було усиновлено 1419 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, то у 2008 – 2066 дітей. За десять місяців поточного року громадянами України усиновлено 1939 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. "Очікуємо, що кількість дітей усиновлених у 2009 році буде найвищою починаючи з 2000 року",

Юрій Павленко нагадав, що згідно соціологічних досліджень, проведених Міністерством, про готовність взяти дитину в родину заявили близько двох мільйонів громадян, а однією з перешкод до реалізації їх намірів, як свідчать опитування, є недостатнє володіння різного роду інформацією на цю тему. Портал www.sirotstvy.net значною мірою заповнює існуючу інформаційну прогалину.

Як зазначив Міністр, упродовж останніх двох років кількість українців, які бажають усиновити дитину, є стабільно високою. "Станом на 1 листопада 2009 року у службах у справах дітей перебувало на обліку 1594 сімей, які бажають усиновити дитину. Більшість з них (майже 80%) зорієнтовані на усиновлення однієї практично здорової дитини у віці до 3-х років. Сьогодні бажаючих усиновити маленьку здорову дитину більше ніж таких дітей", - повідомив Юрій Павленко. За словами Міністра, серед дітей молодшого віку, які очікують на усиновлення, 85% мають проблеми зі станом здоров’я. Серед них є і діти-інваліди та діти із складними невиліковними хворобами. Понад 80% дітей мають братів і сестер, які також підлягають усиновленню.

При цьому очільник відомства зауважив, що нагальною залишається проблема усиновлення українцями дітей, старших 7-ми років. З 31279 дітей, які перебувають на обліку з усиновлення в Державному департаменті з усиновлення та захисту прав дитини, більш ніж 27 тисяч - це діти старші семирічного віку та діти з родинних груп: мають братів і сестер.

Міністр висловив вдячність Фонду Ріната Ахметова "Розвиток України", Всеукраїнській громадської організації «Магнолія» за постійну ефективну співпрацю в справі захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Довідка

Всеукраїнський національний портал з усиновлення www.sirotstvy.net. містить дуже коротку інформацію про дітей, які перебувають на офіційному обліку на усиновлення, зокрема вік, ім'я дитини, регіон, де вона проживає, низку світлин та відео-ролик.

На порталі зібрана вся необхідна нормативно-правова база, яка регулює зазначену сферу, методична література, новини зі сфери усиновлення та захисту прав дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

Важливою функцією ресурсу є можливість користувачів отримати безкоштовну онлайн-консультацію кваліфікованих юристів, соціальних педагогів, психологів.

www.sirotstvy.net. містить також історії з життя родин, які усиновили дітей, форум для батьків, на якому можна обговорити питання і проблеми, які їх хвилюють, поділитися досвідом чи корисною інформацією.

Кожен, кого зацікавила інформація, розміщена на сайті, хто побачив серед малюків своїх нових сина чи доню, може зателефонувати на безкоштовну телефонну лінію: 0 (800) 50-14-14, щоб отримати безкоштовну консультацію у фахівців.

Новости партнеров
Загрузка...

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад