Реклама

На Ужгородщині відкрито шостий дитячий будинок сімейного типу

На Ужгородщині відкрито шостий дитячий будинок сімейного типу

У середу, 16 грудня, в селі Ратівці відкрили третій у цьому селі і шостий в Ужгородському районі дитячий будинок сімейного типу. Беата та Федір Вербовські стали батьками одразу для чотирьох дітей. В урочистостях з нагоди новосілля взяли участь голова облдержадміністрації Олег Гаваші, голова райдержадміністрації Анатолій Колібаба, голова райради Михайло Фединець, чимало благодійників та мешканці села.

Дитбудинок створено подружжям Вербовських, які, окрім двох власних дітей, тепер опікуватимуться ще чотирма дітьми, які залишились без батьківської опіки. До речі, нові члени сім’ї – тринадцятирічна Тетяна, дев’ятирічна Мар’яна, восьмирічна Наталія та семирічна Оксана – рідні сестри. Звести будинок допомогли представники об’єднання громадян «Будинок соціального захисту дітей імені Св. Михайла в селі Ратівці». До речі, це вже третій подібний проект, реалізований організацією в цьому селі. Як повідомив присутній на новосіллі представник громадської організації отець Роман, в планах благодійників – відкриття ще одного дитбудинку, реабілітаційного центру та соціального гуртожитку, які розміщуватимуться компактно, поруч один з одним.

Загальна площа нової оселі – понад 100 квадратних метрів. В будинку облаштовано кімнату для навчання, ігрову, чотири спальні з окремими санвузлами, вітальня, прихожа, кухня та їдальня. Поруч з будинком зведено ігровий майданчик.

Дякую всім, хто при тій складній економічній ситуації зрозумів необхідність підтримати дітей-сиріт, доля яких не є простою. Те, що зробила сьогодні родина та благодійники – це великий почин, який, сподіваюся, буде підтримано і примножено, – сказав керівник краю. – Слід відзначити, що останніми роками завдяки реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Ющенка в державі майже 17 тисяч обездолених дітей отримали нову родину. Ці ініціативи Президента активно втілюються і в нашому регіону. На сьогодні в Закарпатті нові сім’ї здобули 269 сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Вже нині в краї функціонує 31 дитячий будинок сімейного типу та створено 43 прийомні сім’ї.

Як повідомила начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Світлана Якімеліна, лише цьогоріч в області створено 3 дитячі будинки сімейного типу – один у Воловецькому та два – в Ужгородському районах. Крім того, створено 11 прийомних сімей. В дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї влаштовано 47 сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. До слова, в області вже третій рік поспіль триває благодійна акція «Кожній дитині – родину», до якої долучилося чимало закарпатців. За зібрані кошти вдалося придбати меблі, мікроавтобуси та побутову техніку для дитбудинків.

– Ще одна позитивна тенденція, – каже Світлана Якімеліна, – до дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей на спільне проживання та виховання влаштовуються переважно діти, які перебувають у родинних стосунках. Нерідко це троє-четверо дітей з однієї родини.

Насамкінець керівник краю вручив новоствореній сім’ї сертифікат на снігоприбиральну машину, витяжку для кухні, меблі та праску.


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад