Реклама

Реорганізація мережі закладів соціального захисту дітей

Реорганізація мережі закладів соціального захисту дітей

Реорганізація мережі закладів соціального захисту дітей, перехід від застарілої системи притулків для дітей, яка вичерпала себе на сьогодні, до центрів соціально-психологічної реабілітації – одне з першочергових завдань органів центральної і місцевої влади. На цьому наголосила директор Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Людмила Волинець у своєму виступі на черговому засіданні Міжвідомчої комісії з питань охорони дитинства, яке відбулося під головуванням Міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту Юрія Павленка 18 грудня 2009 року.

На засіданні, зокрема, розглядалися питання реорганізації медичного забезпечення дітей в закладах освіти та дітей, які перебувають в різних формах сімейного виховання; діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо подолання дитячої бездоглядності; проведення Новорічних та Різдвяних свят для дітей.

Виступаючи на засіданні Комісії, Людмила Волинець наголосила на тому, що кількість бездоглядних та безпритульних дітей з року в рік зменшується. Так, кількість дітей, які були вилучені під час рейдів в 2008 році на 25% менша, порівняно з кількістю дітей, вилучених з вулиці в 2005 році (відповідно 31 089 дітей та 42 000 дітей). Впродовж 9 місяців 2009 року кількість виявлених рейдами "Діти вулиці" дітей скоротилася до 17 512 проти 24 720 дітей, вилучених з вулиці за 9 місяців 2008 року. Як зазначила Людмила Волинець, дитяча бездоглядність та безпритульність, на жаль, є тим явищем, якого не позбавлена жодна, навіть найрозвиненіша країна. Сьогодні головним завданням усіх служб, які опікуються дітьми, є запобігання повторному виходу дитини на вулицю та ефективне влаштування її в родину.

При цьому директор Департаменту зазначила, що "давно настав час відмовитися від такої застарілої форми перебування дітей, як притулок - і за семантикою і за формою - та повністю переходити на систему центрів соціально-психологічної реабілітації дітей, в яких сьогодні діти можуть перебувати до 9-ти місяців". На сьогодні таких центрів в Україні нараховується 30, при цьому кількість притулків з кожним роком зменшується – їх є 90, середня наповнюваність таких притулків – 70%. Якщо в першому півріччі 2008 року в притулках перебувало 10 396 дітей, то за той самий період 2009 року їх кількість скоротилася на 20% і становила 8 689 дітей. "Думаю, через 3-4 роки такого явища, як притулки, в Україні не буде", - зазначила директор Департаменту. "Реорганізація мереж соціальних закладів для дітей – одне з першочергових завдань органів центральної і місцевої влади" - наголосила Людмила Волинець. При цьому вона звернула увагу на неможливість перепрофілювання цих закладів з дитячих, наприклад, в розважальні, оскільки переважно притулки створювалися на базі дитячих садків, потреба в яких зараз в Україні зростає.

Директор Департаменту також торкнулася співпраці Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту з громадськими організаціями та фондами. Так, відзначено було багаторічну співпрацю з ЮНІСЕФ, і зокрема спільне дослідження щодо поширення ВІЛ/СНІД у середовищі дітей вулиці, видання спільно з міжнародною організацією "Право на здоров'я" методичного посібника "Комплексна допомога бездоглядним та безпритульним дітям", реалізацію спільного проекту з АТ "Магнолія-ТВ" "Служба розшуку дітей" , в результаті якого за 9 місяців цього року розшукано 82 дитини. В результаті реалізації ще одного спільного проекту з "Магнолія-ТВ" - "Цій дитині потрібна родина" - за 9 місяців цього року було усиновлено 217 дітей. У співпраці зі згаданою організацією за активної фінансової підтримки Фонду Ріната Ахметова "Розвиток України" в грудні було відкрито Всеукраїнський національний портал з усиновлення "sirotstvy.net", на якому сьогодні розміщено короткі дані про 350 дітей, які перебувають на офіційному обліку для усиновлення, зокрема, фото дитини, її ім'я, вік, стать та регіон походження. За словами Людмили Волинець, творці порталу ставлять за мету розмістити на ньому короткі дані про всіх дітей, які сьогодні мають офіційний статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, а це понад 31 тисяча дітей.

Про підсумки боротьби правоохоронних органів з дитячою безпритульністю та бездоглядністю в 2009 році доповів перший заступник начальника Департаменту кримінальної міліції у справах дітей Юрій Широкий.

Директор департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення Міністерства охорони здоров`я Раїса Моїсеєнко розповіла про реорганізацію медичного забезпечення дітей у дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладах та системи переспрямування для покрашення здоров`я і розвитку дітей в системі закладів освіти та різних форм сімейного виховання.

Учасники засідання торкнулися також питання розробки плану роботи Комісії на наступний рік.

В підсумковому обговоренні питань засідання також взяли участь заступник Міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту Тетяна Кондратюк, керівник Представництва Дитячого фонду ООН в Україні Юкіє Мокуо та ін.


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад