Реклама

Вперше за 18 років оздоровчі дитячі заклади працювали законно

Вперше за 18 років оздоровчі дитячі заклади працювали законно

Оздоровча кампанія 2009 року з часів незалежності України вперше відбулася на підставі Закону. Тож уся нормативна база, яка формується після того, як вступив в дію Закон України “Про оздоровлення та відпочинок дітей” сконцентрувалася на прийнятті нових стандартів оздоровлення.

Про це Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко заявив під час прес-конференції 29 грудня 2009 року в інформагентстві УНІАН. "Закон нарешті дав чітке розуміння прав та обов’язків всіх учасників цього процесу. Ключова норма закону - заборона закриття чи перепрофілювання будь-якого оздоровчого дитячого закладу. Вступ у дію Закону - серйозний крок уперед на шляху побудови сталої системи оздоровлення та відпочинку наших дітей", - підкреслив Юрія Павленко.

За словами Міністра, з метою врегулювання і стандартизації оздоровчих послуг Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту протягом року було розроблено низку нормативних документів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей”, а саме:

-Типове Положення про дитячий заклад оздоровлення та відпочинку;

-Порядок проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;

-Типові штатні нормативи дитячого закладу оздоровлення та відпочинку;

-Типовий табель оснащення обладнанням та інвентарем дитячого закладу оздоровлення та відпочинку;

-Перелік платних послуг, які можуть надаватись дитячими закладами оздоровлення та відпочинку.

Як підкреслив Міністр, ці документи забезпечать нормативно-правову базу для оздоровлення українських дітей. Це значить, що усі оздоровчі заклади будуть внесені до єдиного реєстру, будуть проходити акредитацію, кожен табір, кожен регіон буде дотримуватися чітко визначених стандартів, які базуються на безпеці дитини та якості наданих послуг.

Для забезпечення повноцінного функціонування та розвитку двох державних оздоровниць МДЦ "Артек" та УДЦ "Молода гвардія" на початку лютого 2009 року був прийнятий Закон України "Про державну підтримку та особливості функціонування дитячих центрів "Артек" і "Молода гвардія" та затверджений План невідкладних заходів Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту, згідно якого рішенням Уряду на розвиток унікальних дитячих оздоровниць було виділено 35 млн грн. з Резервного фонду. Згідно закону дитячі державні оздоровниці отримали податкові пільги, визначені особливості правового режиму майна, закріпленого за цими дитячими центрами на праві господарського відання, та земельних ділянок, наданих їм у постійне користування. Законом передбачено викуп державою 90% путівок МДЦ "Артек" та 100% путівок ДЦ "Молода гвардія", всі операції із реалізації путівок звільняються від стягнення податку на додану вартість. Кошти на придбання путівок закладаються в щорічний державний бюджет. Також законом заборонена приватизація цих дитячих центрів, відчуження чи передача в оренду землі і майна.

Протягом 2009 року оздоровчими послугами забезпечено 2 330 995 дітей (2,563 млн. у 2008 році), що складає 48,2% від загальної чисельності дітей шкільного віку, з них 1 312973 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

У 2009 році працювали 17 720 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, що майже на 1 300 закладів менше, ніж у 2008 році. Це обумовлено зменшенням кількості таборів денного перебування, які діяли на базі загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних училищ і позашкільних навчальних закладів.

Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту за рахунок державних коштів оздоровлено вдвічі більше дітей, ніж у 2008 році - 17 179 дітей у МДЦ "Артек" і 6 179 дітей в УДЦ "Молода гвардія".

Загальні обсяги фінансування оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2009 року склали понад 1,2 млрд. грн.

У 2010 році оздоровчий сезон в "Артеці" планується розпочати з 14 січня та охопити оздоровчими послугами 32 544 дитини. У "Молодій гвардії" початок оздоровчого сезону заплановано з 6 лютого 2010 року та передбачено оздоровити 10 790 дітей. "У наступному році перед Міністерством стоїть завдання запровадити Державний реєстр дитячих закладів оздоровлення та відпочинку й забезпечити здійснення державної атестації з присвоєнням даним закладам певної категорії", - поінформував Юрій Павленко.


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад