Реклама

Бум народжуваності очікується в Україні

Бум народжуваності очікується в Україні

За попередніми підсумками 2009 року, в Україні народилося близько 520-530 тисяч дітей, що є найвищим показником народжуваності за останні 17 років. Про це Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко повідомив на прес-конференції 29 грудня 2009 року.

Юрій Павленко зазначив, що тенденція до зростання рівня народжуваності та поліпшення демографічної ситуації є стійкою впродовж кількох минулих років. Міністр нагадав, що вже у 2008 році кількість новонароджених становила 510,6 тисяч дітей, що на 8% більше попереднього року та на 35,6% ─ 2001 року, коли спад народжуваності в країні досягнув свого піку (в 2001 році народилося всього 376, 5 тисяч осіб).

«2009 рік, попри те, що він поствисокосний, коли зазвичай фіксується зниження рівня народжуваності порівняно з попереднім,  демонструє найвищі показники від часів незалежності», - зазначив Міністр. За його словами, найбільший рівень народжуваності зафіксовано в Донецькій - 40 тис. 332 (на 8,28% більше минулого року), Дніпропетровській - 34 тис. 483 (7,08%), Львівській - 28 тис. 259 (5,8%) областях та в Києві - 29 тис. 921 (6,15%).

Юрій Павленко акцентував на тому, що за підсумками 11 місяців 2009 року у п’яти регіонах кількість зареєстрованих народжень перевищує кількість зареєстрованих смертей, зокрема, у Волинській області (на 6,09%), Закарпатській (15,64%), Івано-Франківській (0,02%), Рівненській (на 14%) і в Києві (на 13,54%).

Очільник відомства наголосив, що покращенню демографічної ситуації сприяє зростання рівня народжуваності та зниження смертності дітей малюкового віку, зниження кількості розлучень, збільшення кількості багатодітних родин, в чому вагому роль відіграє соціальна підтримка державою сімей з дітьми.

Міністр наголосив, що впродовж останніх п'яти років зусилля влади були спрямовані на підвищення рівня народжуваності, підтримку сімей з дітьми, демографічний розвиток регіонів, турботу про багатодітних, а це мало результатом поступове підвищення народжуваності в Україні після різкого спаду в 90-х роках минулого століття. Такі результати стали можливими завдяки ефективні політиці держави в сфері поліпшення демографічної ситуації, яку ініціював і успішно проводить впродовж п'яти років Президент України Віктор  Ющенко.

В цьому контексті Юрій Павленко зазначив, що в 2009 році був ухвалений один із ключових законів реального втілення Стратегії демографічного розвитку країни на період до 2015 року - Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей», який набуває чинності з 1 січня 2010 року.

Міністр нагадав, що закон передбачає право багатодітних сімей на 50%-ву знижку оплати на користування житлом, 50%-ву знижку оплати за користуванням комунальними послугами, 50%-ву знижку вартості палива, якщо вони проживають у будинках без центрального опалення, 50%-ву знижку абонентної плати за користування квартирним телефоном та право на позачергове встановлення телефона тощо. Діти багатодітних сімей отримають право на безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів; щорічне медичне обстеження і диспансеризацію в державних закладах охорони здоров’я; безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, міжміського залізничного, річкового та автобусного сполучення; звільнення від оплати за навчання у вищих навчальних закладах всіх рівнів акредитації дітей 18-23 років.  Низка пільг передбачена для батьків багатодітних родин. «Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту вимагає від органів місцевої влади повного та безумного виконання положень Закону«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей» , - наголосив Юрій Павленко.

Він також додав, що на єдиному обліку багатодітних сімей в країні перебуває зараз 219 981 багатодітна сім'я, де виховується 749 720 дітей.

Міністр також зазначив, що в 2009 році, як ніколи до цього часу, була активізована робота щодо присвоєння почесного звання "Матері-героїні". Якщо за підсумками 2004-2007 років звання «Мати-героїня» отримали 2 059 жінок, в 2008 – 3 002 особи, то впродовж 2009 року таке звання присвоєно 17 912 жінкам. А загалом це почесне звання носять сьогодні понад 23 000 українських матерів.

Новости партнеров
Загрузка...

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад