Реклама


Лікувальні властивості куркумину

Лікувальні властивості куркумину

Лікувальні властивості куркумину - головного компоненту розповсюдженої східної пряності - пов'язані зі здатністю його молекул проникати в мембрани клітин організму, зміцнюючи їх і роблячи стійкішими до інфекцій, установили науковці з Мічіганського університету (США).

У статті, опублікованій у Journal of the American Chemical Society, дослідники зазначають, що куркуму - яскраво-жовтий порошок, який використовують у східній кухні - сторіччями використовували в народній медицині для лікування ран та інфекцій. Нині встановлено, що куркумин має антиоксидантну, антиканцерогенну та антимутагенну, протизапальну дію й може бути корисний для створення нових лікарських засобів.

"Оскільки куркумин впливає на велику кількість непов'язаних один з одним білків клітинних мембран, припускали, що він впливає на властивості самих мембран. Однак детальне дослідження взаємодії куркумину з мембранами на рівні атомів раніше ніхто не проводив", - йдеться у статті.

Її автори за допомогою новітніх методів, зокрема ядерної магнітно-резонансної спектроскопії, установили, як поводяться молекули куркумину, проникаючи у клітинні мембрани. Виявилося, що молекули куркумину розташовуються одна напроти одної біля зовнішнього та внутрішнього шару мембрани. Поєднуючись хімічними зв'язками, куркумин "зшиває" шари, роблячи мембрани міцнішими.

  • подписаться
  • распечатать
  • в избранное

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:
Выгоды от учетной
записи на UAUA.info

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”
вы соглашаетесь правилами пользования
Войти с помощью:
Выгоды от учетной
записи на UAUA.info
Ваш E-mail
указанный при регистрации
Назад
Выгоды от учетной
записи на UAUA.info