Реклама

Лікувальні властивості куркумину

Лікувальні властивості куркумину

Лікувальні властивості куркумину - головного компоненту розповсюдженої східної пряності - пов'язані зі здатністю його молекул проникати в мембрани клітин організму, зміцнюючи їх і роблячи стійкішими до інфекцій, установили науковці з Мічіганського університету (США).

У статті, опублікованій у Journal of the American Chemical Society, дослідники зазначають, що куркуму - яскраво-жовтий порошок, який використовують у східній кухні - сторіччями використовували в народній медицині для лікування ран та інфекцій. Нині встановлено, що куркумин має антиоксидантну, антиканцерогенну та антимутагенну, протизапальну дію й може бути корисний для створення нових лікарських засобів.

"Оскільки куркумин впливає на велику кількість непов'язаних один з одним білків клітинних мембран, припускали, що він впливає на властивості самих мембран. Однак детальне дослідження взаємодії куркумину з мембранами на рівні атомів раніше ніхто не проводив", - йдеться у статті.

Її автори за допомогою новітніх методів, зокрема ядерної магнітно-резонансної спектроскопії, установили, як поводяться молекули куркумину, проникаючи у клітинні мембрани. Виявилося, що молекули куркумину розташовуються одна напроти одної біля зовнішнього та внутрішнього шару мембрани. Поєднуючись хімічними зв'язками, куркумин "зшиває" шари, роблячи мембрани міцнішими.


Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад