Реклама

Німецькі школярі вважають "штазі" звичайною службою безпеки

Німецькі школярі вважають

Через 20 років після падіння Берлінського муру німецькі школярі не дуже добре обізнані про історію колишньої НДР. Це встановили науковці Вільного університету Берліна, опитавши підлітків.

Науковці опитали понад п’ять тисяч школярів віком від 15 до 17 років, тобто - виключно тих молодих людей, які народилися вже після об’єднання Німеччини. При чому опитування проводилося як у східних, так і в західних німецьких землях.

НДР – не диктатура, а "штазі" – це нормальна служба?

«Незалежно від того,  яка стать, який вид школи, звідки школярі походять, у кожній німецькій федеральній землі ми спостерігали схожу картину. Чим більше підлітки знають про НДР, тим більш негативним є їхнє ставлення, тим більше вони називають її диктатурою. І навпаки, чим менше школярі знають, тим позитивніші ставлення до НДР», - розповідає берлінський політолог Клаус Шредер, який керував дослідженням. На заході Німеччини НДР не вважає диктатурою кожен третій школяр, а на сході – навіть кожен другий.

У землі Бранденбурґ, яка оточує столицю Берлін навіть більше половини учнів не вбачають нічого поганого в машинерії "штазі", таємної служби НДР. Школярі кажуть, що це була просто звичайна служба безпеки. Дуже мало з опитаних школярів знали, що в НДР була смертна кара, репресії, переслідування, спецв’язниці для політв’язнів, розправи над втікачами.

Поділ на схід і захід

«Берлінський мур? Та його побудували десь у 1940 році. Здається, упав він не так вже й давно. А в НДР жилося і добре, і погано. Здається, там дуже підтримували спортивну молодь», - відповіді на кшталт цієї, за словами вчених, - не рідкість. Багато школярів навіть називали східнонімецькими політиками західнонімецьких канцлерів Конрада Аденауера та Віллі Брандта.

Водночас науковці встановили, що своєрідний поділ у ставленні до НДР на Схід і Захід у Німеччині все ще існує, навіть серед молоді, яка народилася після падіння Берлінського муру. Для Заходу типова незацікавленість, у той час як на Сході німецькі школярі навмисне намагаються не погіршувати свою думку про НДР, не в останню чергу через позиції своїх батьків.

Новости партнеров
Загрузка...

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад