Реклама

Німецькі студенти страйкують, вимагаючи знизити плату за навчання

Німецькі студенти страйкують, вимагаючи знизити плату за навчання

17 листопада у Німеччині відбулися студентські страйки і демонстрації. Десятки тисяч молодих людей вийшли на вулиці міст, аби вказати на недоліки Болонського процесу, які їм довелося відчути особисто.

Як повідомляє "Радіо Свобода", центральні вулиці тимчасово перекрили для транспорту, внаслідок чого утворилися затори. Причина: демонстрації студентів і школярів. 17 листопада стало кульмінацією протестів, які розпочалися минулого тижня із захоплень лекційних залів.

Лише в Берліні в акції протесту взяли участь 12 тисяч молодих людей. Масові демонстрації відбулися також у Кельні, Мюнхені й Ганновері. За словами речника мережі "Освітній страйк", у Бонні, Брауншвайгу та Нюрнбергу знову мали місце захоплення лекційних аудиторій.

Серед іншого студенти вимагають скасувати плату за навчання й наполягають на наданні їм більших прав при ухваленні рішень, які стосуються їхніх університетів.

"Збори за навчання – це селективний інструмент, це можна було побачити в останні роки, – зазначає один із учасників студентської демонстрації в Дюссельдорфі. – Велика кількість випускників шкіл саме через запроваджену плату за навчання відмовилися від здобуття вищої освіти. Багато хто кинув університет, оскільки здобуття вищої освіти стало йому не по кишені".

Крім того, студенти критикують помилки, яких політики допустилися при втіленні в життя реформ Болонського процесу. Запровадження двоступеневої системи освіти "бакалавр – магістр", на думку багатьох, було хибним кроком, принаймні в тій формі, в якій такі зміни здійснюються в Німеччині: занадто короткі строки для навчання, перевантажені навчальні плани. Часу не вистачає навіть на звичайну практику, не кажучи вже про участь у міжнародному академічному обміні або про підробіток.

Поки що протести проходять мирно. Щоправда, минулого тижня ректори деяких університетів викликали поліцію, аби та звільнила захоплені студентами аудиторії. Однак такі втручання правоохоронців були винятком і все закінчилося без небезпечного сплеску емоцій.

Цього разу студентські протести не були марними. Вже є перші заяви, які принаймні дозволяють сподіватися, що політики прислухаються до вимог молоді. Федеральний міністр освіти Анетте Шаван висловила розуміння обуренням студентів. "Я не розділяю всіх вимог, але визнаю, що були допущені технічні помилки при реалізації реформи. Всі недоліки ми зафіксували. І тепер йдеться про те, щоб ці недоліки ліквідувати", – зазначає Шаван. За словами міністра, упродовж наступних чотирьох років німецький уряд має намір інвестувати в освіту й науку 12 мільярдів євро.

Голова профспілок освітньої галузі Тьоне вважає, що й цього замало. За його підрахунками, для забезпечення рівних шансів в отриманні освіти, а також для покращення умов навчання треба витрачати щорічно 40 мільярдів євро.


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад