Реклама

Альтруїзм у дітей виникає вже у віці 18 місяців

Альтруїзм у дітей виникає вже у віці 18 місяців

Доброзичливе ставлення до навколишніх у дітей виникає вже у віці 18 місяців. Це доводить дослідження психолога Фелікса Уорнекена (Felіx Warneken) з Інституту еволюційної антропології Макса Планка (Німеччина).

Фелікс Уорнекен провів простий експеримент: він упускав деякі предмети перед дітьми у віці до двох років. Кожний з 24 протестованих таким чином дітей запропонував свою допомогу. При цьому Уорнекен ніколи не просив про допомогу й не дякував за надані послуги, щоб не сформувати в дітей очікування винагороди замість витрачених зусиль. Однак, що дуже важливо, коли він упускав предмети підкреслено навмисно, жодна дитина не стала надавати йому допомогу.

Для того, щоб демонструвати альтруїстичні риси, у дітей повинна бути сформована когнітивна здатність розуміти наміри інших людей, говорять вчені. Крім того, вони повинні володіти тим, що Уорнекен називає "про-соціальною мотивацією", тобто бажанням бути частиною співтовариства.

У тваринному ж світі немає місця альтруїзму. Деякі тварини об'єднуються для співробітництва, однак роблять це винятково для власної вигоди: наприклад, для спільного видобутку їжі або для захисту від ворогів. Лише в деяких приматів - найближчих родичів людини - спостерігаються подібні прояви. Однак при цьому вони все-таки не виявляють подібної готовності допомагати, як це роблять людські діти.

http://osvita.org.ua/

Новости партнеров
Загрузка...

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад