Реклама

Що робити, якщо немовля не какає

Що робити, якщо немовля не какає

"Немовля не какає", "немовля пукає, але не какає", "скільки має какати немовля", "чому немовля не какає" — ось що з появою дитини турбує молодих батьків.

Для новоспечених тат і мам одна з найактуальніших тем — це випорожнення новонародженого. Ми відповімо на питання, які викликають занепокоєння, і ви знайдете поради, що робити, якщо немовля не какає.

Як правило, батьки дуже занепокоєні, коли немовля не какає протягом 2-3 днів. При цьому, дослухаючись до порад "досвідчених" мам або бабусь, вони намагаються допомогти малюкові покакати, використовуючи для цього не тільки газовідвідні трубки, а й піпетки, термометри і навіть господарське мило.

Батьки, зупиніться! Здоровий кишечник дитини — відповідальність тата і мами.

Є інші способи налагодити роботу травної системи.

До складу пробіотика Лінекс® Дитячі краплі входять живі бактерії роду Bifidobacterium, які сприяють формуванню і підтримують баланс мікрофлори кишечника дитини. Додавання в раціон харчування біфідобактерій корисно для підтримки фізіологічного балансу мікрофлори кишечника дитини з народження.

Не радимо слухати "страшні" історії інших батьків про токсини, "заворот кишок" і хронічні закрепи. Для початку давайте з’ясуємо, що таке дефекація, і в чому її біологічне "призначення".

Дефекація — це видалення з кишечника неперетравлених рештків їжі, які організм не засвоїв

Коли людина вживає в їжу овочі, фрукти або злаки, то велика частина клітковини, що міститься в них, не розщеплюється, а стає баластом, який організм повинен видалити.

Клітковина при цьому змішується з іншими неперетравленими залишками, бактеріями і слизом, перетворюючись на калові маси, які просуваються по товстій кишці. Але виходять вони не відразу, а поступово, після накопичення.

Дефекація малюків не завжди повинна відбуватися щодня і строго за графіком

Видалення фекалій відбувається тільки після накопичення обсягу, достатнього для подразнення рецепторів прямої кишки, що і запускає рефлекс дефекації. Дитячому організму може знадобитися кілька днів, щоб пряма кишка заповнилася достатнім обсягом фекалій і відбулася дефекація.

Тепер ви розумієте, чому немовля не какає 2 дні?

Затримка у дефекації у дітей на грудному вигодовуванні

Кишечник немовляти на 90% заселений біфідобaктеріями. Коли дитина росте, кількість корисних бактерій зменшується, і у дорослої людини вона вже складає всього близько 5% від загальної кількості.

На стан мікрофлори кишечника дитини впливає тривале перебування у пологовому будинку, різні хвороби, прийом антибіотиків і інші фактори.

У материнському молоці є речовини, які сприяють зростанню біфідобaктерій. У дітей на штучному або на змішаному вигодовуванні (але з переважанням штучного) корисних бактерій може бути менше, тому збільшується ризик порушення балансу нормальної мікрофлори.

У таких випадках проконсультуйтесь з лікарем щодо можливості додавання в раціон дитини пробіотиків. Вони підтримують баланс мікрофлори кишечника, в тому числі у дітей першого року життя.

Якщо немовля не какає 3 дні, його стан можна охарактеризувати наступними рисами:

  • дитина відчуває себе добре;
  • нормально набирає вагу;
  • консистенція стільця не щільна;
  • процес дефекації безболісний (дитина не кричить перед тим, як покакати).

Таким чином, причин для занепокоєння батьків немає. Коли дитина крекче і тужиться — це природне явище.

Справжній закреп у немовлят зустрічається дуже рідко

Характерні особливості нездорового стану у дитини: тверді випорожнення і дискомфорт при дефекації.

Головне пам'ятати, що при нормальній роботі організму цей процес проходить легко і природно. Якщо дитина какає щодня, але поводиться неспокійно і всім своїм виглядом демонструє, що їй важко і некомфортно — це вже говорить про закреп.

Розлад травлення у дітей також може супроводжуватися коліками і підвищеним утворенням газів. У таких випадках роботу кишечника можуть нормалізувати пробіотики, в складі яких є корисні бактерії.

*Рекомендовано Асоціацією неонатологів України Лінекс® Дитячі краплі, дієтична добавка.

Обов'язково проконсультуйтеся з педіатром, перш ніж давати будь-які пробіотики дитині. Погане самопочуття та розлад травлення можуть вказувати на наявність таких патологій:

  • аномалії розвитку товстої кишки;
  • муковісцидоз;
  • гіпотиреоз та ін.

Якщо з'явилися підозри та явні ознаки того, що дитина нездужає — є сенс звернутися до фахівця.

Токсини, що отруюють організм дитини, якщо немовля не какає, — це страшилка

У нормі організм немовляти постійно всмоктує з кишечника певну кількість токсинів (це ніяк не залежить від частоти дефекації). Вони не потрапляють в загальний кровообіг, оскільки з кишечника транспортуються в печінку, яка їх нейтралізує.

Зверніть увагу, описане вище стосується дітей, які перебувають виключно на грудному вигодовуванні. З введенням прикорму ситуація змінюється.

Тепер ви знаєте, що робити, якщо дитина не какає.

1. Згідно з листком-вкладишем Лінекс® Дитячі краплі, дієтична добавка.

Реклама дієтичної добавки. Перед застосуванням дієтичної добавки необхідно проконсультуватись з лікарем та ознайомитися з листком-вкладишем. Ви можете повідомити ТОВ «Сандоз Україна», імпортера в Україні, що здійснює функції щодо прийняття претензій від споживача, про небажані явища та скарги на якість при застосуванні дієтичної добавки: +380 (44) 495 28 66, +380 (44) 389 39 30 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора зв’язку), ua.qa@sandoz.com, drugs_safety.ukraine@novartis.com, www.sandoz.ua, 04073, м. Київ, пр. С. Бандери, 28-А (літ. Г)

4-84-ЛИН-ОТС-0620

Джерело фото: depositphotos.com


Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад