Реклама

Таблиця прикорму дітей до року: як вводити продукти по місяцях

Таблиця прикорму дітей до року: як вводити продукти по місяцях

Перший прикорм дитини — важливий етап у житті малюка і справжнє випробування для мами. Щоб урізноманітнити дитяче меню, потрібно знати, які продукти і в якій кількості не зашкодять дитині.

Фахівці називають різний вік для додавання нових продуктів у раціон малюка. Тому краще мамам самим розібратися, коли дитина готова сприймати незвичну їжу. Про це будуть свідчити певні ознаки.

Коли починати вводити прикорм дитині:

Ознаки готовності дитини до введення прикорму: — тримає голову; — сидить практично без підтримки (в стільчику для годування); — відкриває рот, коли підносять ложку з їдою; — відвертається від ложки з їдою, коли не голодна; — закриває рот з ложкою в роті, тримає їжу в роті, а потім ковтає, а не виштовхує і не випльовує

Також прикорм варто вводити лише в тому випадку, якщо на найближчий період не заплановані профілактичні щеплення.

Прикорм при грудному вигодовуванні

Першим продуктом прикорму, що пропонується дитині у віці 6 місяців, можуть бути каші (перевагу надавати крупам, які не містять глютену (гречка, рис, кукурудза), овочеве або фруктове пюре.

Молоді мами вважають, що прикорм при грудному вигодовуванні слід розпочинати з соків. Однак дослідники говорять про зворотнє: не варто давати сік, доки дитина не харчується м'ясом, овочами і кашею.

Крім можливої алергічної реакції на соки, у дитини можуть початися проблеми з травною системою. Також з'являється ймовірність збільшення ваги через великий вміст цукру у такому раціоні.

таблиця прикорму дитини 

Якщо у дитини спостерігаються закрепи, то починати прикорм слід з овочів. У такому випадку для прикорму підійдуть кабачки, морква і цвітна капуста. Потім можна вводити брокколі, гарбуз і картоплю.

Прикорм треба починати давати дитині, поклавши невелику кількість їжі на кінчик чайної ложки. Ложку тримати так, щоб дитина її бачила. Потім торкнутися ложкою до губ дитини, щоб частина продукту залишилася у неї на губах. І лише коли дитина відкриє рот, покласти ложку з їжею на середину язика, тоді дитина легко її проковтне. Кожен продукт прикорму вводиться, починаючи з 1 чайної ложки і збільшуючи  поступово, за 5-7 днів до повної порції, розділивши її на 2 годування. Дитина сама покаже, що наїлася, відвернувши голову, відштовхуючи ложку, або не відкриваючи рот.

Також при введенні прикорму можна додавати до харчування малюка пробіотики. У складі пробіотика Лінекс® Дитячі краплі є біфідобактерії ВВ-12® (торговий знак BB-12® належить CHR.HANSEN A/S), які сприяють встановленню та підтримці балансу кишкової мікрофлори у новонароджених і дітей молодшого віку. Пробіотик легко змішується з негарячими молоком, соком або іншим видом дитячого харчування.

пробиотики

Рекомендовано Асоціацією неонатологів України Лінекс® Дитячі краплі, дієтична добавка.

Через місяць після введення прикорму запропонуйте малюку кашу. Найкраще підійде кукурудзяна та гречана каша без молока.

З 8 місяців дитині можна давати вівсянку, пшоно і багатокомпонентні каші. Також у цей період можна спробувати вводити м'ясний прикорм, приблизно пів чайної ложки пюре з індички, кролика, курки або телятини. Рибу вводять не раніше 11 місяців, а якщо дитина страждає на алергію, то пізніше.

Введення прикорму впливає на кишкову мікрофлору дитини. Додаючи в раціон малюка пробіотики, в організмі зберігається здоровий кислотно-лужний баланс, необхідний для нормального функціонування травних ферментів.

Пробіотик Лінекс® Дитячі краплі підтримує баланс нормальної мікрофлори кишечнику і сприяє нормальній роботі імунної системи.

Прикорм при штучному вигодовуванні

Прикорм дається після нетривалого годування грудьми (у разі штучного вигодовування — невеликої кількості молочної суміші).

Організм малюка може відреагувати на введення прикорму діареєю або, навпаки, закрепами. У цьому випадку сприяти нормалізації мікрофлори шлунково-кишкового тракту можуть пробіотики.

Слідкуйте уважно за якістю продуктів, які вживає ваш малюк, і виконуйте рекомендації лікаря. Тоді ваша дитина буде розвиватися правильно, а ви будете спокійні.

Прикорм при штучному вигодовуванні - изображение №2

Тепер ви знаєте, з яких продуктів починати введення прикорму, якщо ваша дитина на грудному вигодовуванні або штучному годуванні. І що потрібно робити батькам, щоб нормалізувати мікрофлору шлунково-кишкового тракту, а також впоратися з діареєю, закрепами, здуттям і коліками у малюка.

1. Згідно з листком-вкладишем Лінекс® Дитячі краплі, дієтична добавка.

Реклама дієтичної добавки. Перед застосуванням дієтичної добавки необхідно проконсультуватись з лікарем та ознайомитися з листком-вкладишем. Ви можете повідомити ТОВ «Сандоз Україна», імпортера в Україні, що здійснює функції щодо прийняття претензій від споживача, про небажані явища та скарги на якість при застосуванні дієтичної добавки: +380 (44) 495 28 66, +380 (44) 389 39 30 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора зв’язку), ua.qa@sandoz.com, drugs_safety.ukraine@novartis.com, www.sandoz.ua, 04073, м. Київ, пр. С. Бандери, 28-А (літ. Г)

4-83-ЛИН-ОТС-0620

Джерело фото: depositphotos.com


Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад