Реклама

Як підвищити лактацію: 5 дієвих рекомендацій

Як підвищити лактацію: 5 дієвих рекомендацій

Ця ж стаття представлена російською мовою

Як підвищити лактацію - це питання хвилює багатьох жінок.

Тому-що іноді трапляється так, що у деяких годуючих мам несподівано починає зникати грудне молоко. Але не варто відразу переводити дитину на адаптовану суміш. UAUA.info дасть тобі кілька порад, як підвищити лактацію.

Існують декілька факторів, які допоможуть знайти відповідь на питання «як підвищити лактацію?».

1. Харчування, яке допоможе підвищити лактацію

Важливо пам'ятати, що харчування під час годування грудьми, має бути збалансованим і якісним. Їжу потрібно приймати часто, але потроху. Харчування годуючої мами для того, щоб підвищити лактацію, повинно періодично збагачуватися вітамінами і корисними речовинами. Тому важливо вживати фрукти й овочі, але тільки ті, які не викличуть алергії у малюка. Існують загальні рекомендації: щодня вживати в їжу 150-200 грам білкових продуктів, 20-30 грам твердого сиру, також 100-150 грам сиру і 250 грам кефіру або молока. Слід також відмовити собі в хлібобулочних виробах і солодощах.

Читай также: Что можно при грудном вскармливании: оптимальный рацион мамы

2. Напої, які допоможуть підвищити лактацію

Тут важливо пам'ятати, що мати, що годує, при правильному режимі харчування повинна вживати в добу до 2-х літрів рідини, включаючи супи. Але пам'ятай, що пити рідину потрібно починати тільки після виписки з пологового будинку, тому що в перші дві-три доби, багато випитої рідини може привести до більшої кількості молока, ніж дитина може з'їсти. Добре, якщо рідина в обсязі 1 чашки вживається за 30 хв. до початку годування і через 30 хв. після нього. Для збільшення лактації будуть корисні:

  • зелений чай з молоком;
  • узвар;
  • відвар шипшини;
  • компот зі світлих плодів;
  • чаї для підвищення лактації.

Як підвищити лактацію: 5 дієвих рекомендацій - изображение №1

3. Масаж і душ допоможуть підвищити лактацію

Для того щоб підвищити лактацію дуже корисно приймати вранці і ввечері контрастний душ. Спочатку треба постояти під теплими струменями душу, а потім під прохолодними. Таке чергування важливо зробити кілька разів. Потім направляємо теплі струмені води на груди і створюємо рухи за годинниковою стрілкою - легкий масаж. Також підставляй під воду спину в районі лопаток.

Після душу протягом двох або трьох хвилин можна зробити масаж грудей. Руки перед початком масажу краще змастити касторовою олією. Праву руку поклади на груди, а ліву - під неї. Одночасно масажуй руками груди за годинниковою стрілкою, акуратно втираючи масло, але стеж за тим, щоб Ареола і сосок не були зоною впливу. Пам'ятай, масаж повинен бути легким та комфортним.

4. Зціджування молока підвищить лактацію

Ще одним фактором, який допоможе підвищити лактацію є зціджування молока. Якщо ти не хочеш зціджувати молоко вручну, можеш скористатися молоковідсосом, який рекомендується використовувати відразу після годування. Зціджування важливо зупинити після відновлення достатнього обсягу молока, щоб грудне молоко не приходило в надлишку і не застоювалася.

Як підвищити лактацію: 5 дієвих рекомендацій - изображение №2

5. Вправи для грудей, які допоможуть підвищити лактацію

Спеціальні вправи для грудей, які допоможуть підвищити лактацію, бажано робити вранці. Крім підвищення лактації, вони сприяють підтримці грудей в хорошій формі.

Вправи для грудей можуть бути абсолютно простими.

1. Зігни руки в ліктях на рівні грудей, з'єднай долоні, щоб пальці «дивилися» вгору. На рахунок раз-два сильно дави долонями одну на одну, а на рахунок три-чотири розслаб долоні, але при цьому положення рук не змінюй. Вправу роби 7-10 разів.

2. Розведи прямі руки в різні сторони. Потім схрещуй їх перед собою і знову розводь. З кожним разом піднімай руки все вище. На рахунок 10 схрещені руки повинні бути над головою. Після повернення у вихідне положення, вправу повторюй від 10 до 15 разів.

Також існую додаткові загальні рекомендації.

Відпочинок та прогулянки. Для підвищення лактації потрібно багато і часто про гуляти на свіжому повітрі і лягати спати разом з карапузом. Сон повинен становити не менше 10 годин на добу - вночі і вдень. Прогулянки на свіжому повітрі не менше 2 годин.

Часте прикладання дитини до грудей від самого народження (не менше 10 разів на добу), з обов'язковими нічними годуваннями.

Ну і, звичайно ж, тобі необхідні позитивні емоції. Займайся тим, що приносить тобі задоволення. Будь з дитиною в тісному контакті, коли годуєш її. Любов і ніжність по відношенню до твого малюка допоможе підвищити лактацію в оптимальній кількості.

Читай также: Польза грудного молока зависит от времени суток


Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад