Реклама

Завдання — вижити: як допомогти передчасно народженому малюку

"Чому це сталося саме зі мною?", — запитує себе матуся передчасно народженого малюка. Відповідей може бути кілька, а може не бути жодної. Та вона й неважлива в момент, коли розпочинається боротьба за найдорожче життя у світі.

За даними центру медичної статистики МОЗ України, в 2019 р. 15 410 немовлят в Україні з’явилося на світ передчасно. 501 дитя померло, більшість з них — у перші кілька діб життя. Київський науковий інформаційно-аналітичний центр медичної статистики свідчить, що кожна 14-та дитина у столиці з’являється на світ раніше терміну.

як допомогти передчасно народженому малюку

В Україні лише 40% дітей, народжених з вагою до 1 кг, доживають до року. З вагою до 1,5 кг — 80%. Близько 6% пологів в Україні є передчасними.

— зазначає провідний науковий співробітник відділення неонатології ДУ "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук’янової НАМН України", член Правління Асоціації неонатологів України Ольга Воробйова.

як допомогти передчасно народженому малюку

Тому виходжування таких немовлят стає надважливим, і неонатологи всього світу виборюють право малюків-поспішайок на життя. Вони дуже вразливі — не можуть самостійно дихати, їсти та змушені перебувати кілька перших місяців життя у реанімації, витримуючи болючі процедури й аналізи.

Рятівні обійми

Одним із способів виходжування таких малюків є метод "Кенгуру", заснований на цілющій властивості обіймів. Малюка кладуть на груди мами чи тата у спеціальній позі, фіксують і накривають пелюшкою. Немовля ніби знов опиняється у безпеці. Так дітки швидше набирають вагу і краще розвиваються: вони чують серцебиття і голос мами, вловлюють запахи молока й тіла, заспокоюються. Стабілізація стану малюка відбувається на 30-70% швидше.

Як це відбувається

"… Діанка народилася на 28 тижні. Про те, що діти можуть народитися вагою в 1 кг, я не знала. Тож її поява супроводжувалася шоком, страхом, розгубленістю, почуттям провини… Материнство почалося геть не так, як я уявляла. Замість теплих обіймів — кувез і реанімаційна зала", — розповідає Олександра Балясна, голова ГО «Української Асоціації батьків передчасно народжених дітей "Ранні пташки"», для якої передчасні пологи стали поштовхом до подальшої справи її життя.

Метод "Кенгуру" — це природно, безпечно й дуже важливо для розвитку передчасно народженого малюка. Ми активно підтримуємо кампанію з впровадження й поширення методу "Кенгуру" в Україні, щоб кожне немовля мало право на рятівні обійми.

— говорить Олександра.

Бізнес долучається до допомоги

Підтримувати родини й допомагати малюкам у виживанні — важлива місія. Компанія Kimberly-Clark, зокрема бренд Huggies, створила проєкт "Народжені для обіймів", мета якого — впровадження методу "Кенгуру" в перинатальних центрах України. Вже 4 роки вони підтримують малих поспішайок. Місія Huggies — турбота про малюка з першого дня. До Всесвітнього дня передчасно народжених дітей Kimberly-Clark разом із ГО "Ранні Пташки" ініціювали благодійну акцію.

Вдалося зібрати 1 млн грн, на які ми плануємо закупити 147 крісел для "кенгурування" й 250 бандажів для фіксації дитини в обіймах. Їх отримають лікарні й перинатальні центри у 17 містах України.

— розповідає директорка "Ранніх пташок" Олена Бондар.

як допомогти передчасно народженому малюку

Допомогти може кожен

Жодна родина не готова до викликів, що приходять із передчасними пологами. Тож потрібно підтримувати поширення інформації про метод "Кенгуру" і можливості виходжування малят.  І, звичайно, брати участь у благодійних ініціативах зі збору коштів для перинатальних центрів.

За даними ВООЗ, 75% перинатальних втрат серед передчасно народжених дітей можна уникнути безмедикаментозно, зокрема з використанням методу "Кенгуру". Вже 4 роки ми активно допомагаємо перинатальним центрам, адже віримо, що має жити кожен передчасно народжений малюк.

— говорить директор із маркетингу Кімберлі-Кларк Україна Анастасія Горішнякова.

як допомогти передчасно народженому малюку

Від самого народження й до старості кожна людина потребує тепла. Пригортаючи когось до серця, ми даруємо відчуття любові й безпеки. Обіймаймо ніжно наших близьких, даруймо турботу малюкам. Бо ми всі народжені для обіймів.

Реклама


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад