Реклама

В закладки: поради батьків, як весело та з користю провести з дитиною час вдома

В закладки: поради батьків, як весело та з користю провести з дитиною час вдома

На вулиці чудова погода, але під час вимушеного карантину набагато безпечніше рятувати світ вдома. Як все встигати та при цьому приділяти увагу своїм дітям? Читачі UAUA.INFO точно знають відповідь на це питання! 

Нещодавно бренд Доктор Біокон разом з UAUA.INFO підбили підсумки конкурсу цікавих історій. У Фейсбуці батьки поділилися з нами своїми секретами, як весело та з користю провести час з дитиною під час карантину. Це і розвиваючі заняття, і ігри-масажи, і ще багато інших цікавих лайфхаків.

10 читачів, які написали найцікавіші історії — отримали у подарунок набір косметики Доктор Біокон: креми під підгузок "Цинкодерм бебі", "Біопантенол бебі" та крем для дуже сухої шкіри "Атопі Актив". Ми поспішаємо опублікувати історії переможців, щоб інші батьки могли й собі зберегти ці поради в закладки. Авторський стиль постів — збережений.

Катерина намагається проводити час з максимальною користю для малюка. Ранок починається з гімнастики, потім малювання, далі перебирання великих сипучих продуктів, які допомагають розвивати моторику дитини. 

Катерина Оксенюк 

Моєму непосидючому малюку 1 рік! В даний період синочок активно знайомиться з навколишнім світом за допомогою таких відчуттів, як смак, нюх та через сенсорні відчуття. Абсолютно усе Володя спочатку тягне в рот, щоб зрозуміти, що це таке. Доводиться щодня вигадувати нові ігри, оскільки, активний спосіб життя — гарантія повноцінного розвитку дитини.

Ранок у нас починається з масажика та гімнастики. Щодня влаштовую невеличкі квести: разом з синочком збираю вдома іграшки, впорядковую одяг, книги. Обов’язково читаю книги малюку, разом роздивляємося малюночки, вімельбухи. Володя любить малювати відбитками пальців (для цього слід нанести фарбу на губку, далі притиснути до губки пальчик та залишити відбиток на папері), що дозволяє розвинути пізнавальні та емоційні навички, необхідні для розвитку. Банки з великими сипучими продуктами: макаронами, квасолею — відмінна гра дитини (змішує, перекладає, розкладає). Дивимося лише розвиваючі мультфільми та слухаємо музику :) Люблю свого синочка та намагаюся максимально корисно проводити кожен наш день.

А ось у цієї матусі під час карантину малюк навчився самостійно ходити, тому вона почала більш серйозніше звертати увагу на домашні предмети.  

Алекс Кірат 

Синочку 1,1 рік. Тиждень тому навчився самостійно ходити. Головною розвагою зараз є діставати до тих місць вдома, що раніше були недосяжними. Усюди його "повно".

Розумію, що йому все цікаве, тому поки він спить, в одній з тумбочок забираю небезпечні предмети і ховаю їх поки в іншу (зачинену).

Після сну він, як завжди, обходить всі "недозволені місця" і нарешті влізає в такий бажаний для нього ящик. Там передивляється і "пробує на зуб" все по черзі. Це займає хвилин 30-45, залежно від наповненості тумби і безпечності.

Потім міняю тумбочку і все знову...

Так виграю час на себе :), а синочок розвивається та вчиться самостійно володіти предметами.

А пані Наталія навіть вигадала, як зробити "дитячий майданчик" вдома. Замість піску, вона застілає підлогу килимком, куди висипає манку.  

Наталія Пономарьова 

Моєму найменшому синочку — 2 рочки. На карантині перечитали дуже багато віршиків. Деякі коротенькі малюк навіть запам'ятав. Хоча смішно їх говорить :) Замість пісочниці, ми застеляємо спеціальний килимок, насипаю туди манку, машинки, лопатки і малюк грається з величезним задоволенням. Дуже подобається насипати у відерце, а потім у кузов манку.

Дитячий пластилін ми не встигли купити, тому робимо його самі: трішки муки, столова ложка води і сіль. Але найбільше за всі розваги сину подобається робити театр, точніше — бути глядачем. Зі стільчиків робимо сцену, або просто перевертаємо дитячий стіл. І з м'яких іграшок робимо казку: Колобка, ріпку, Котофея-Івановича. Дивлячись, які іграшки є під рукою. Після завершення вистави, малюк плескає у долонькі і каже, хто йому сподобався, а хто — ні. Ось так ми проводимо час на карантині :)

Оксана розповіла нам, що під час карантину дивиться з дитиною пізнавальні відео на YouTube, робить нові відкриття в кулінарії і навіть влаштовує танцювальні батли! 

Оксана Хомуха

Карантин! Для нас, дорослих, — це стрес, час самоізоляції та пауза в реалізації робочих планів, але водночас — це чудовий час для спілкування з рідними. Тож намагаюсь зробити усе можливе, щоб його провести з максимальною користю. Для моїх дітей — це пора веселощів, нових відкриттів, веселий і чарівний час. Ми не маємо можливості подорожувати, тож переглядаємо фільми на YouTube про нові і цікаві місця.

Донька любить фільми про космос, синочку подобаються — про мешканців Червоного моря та цікавих тварин. Насолоджуємося вільним часом, разом робимо домашнє печиво, смачні пироги, пряники, які потім діти охоче оздоблюють помадкою з цукрової пудри. Багато читаємо, малюємо, знімаємо домашнє відео для спогадів. Синочок любить танцювати, тож влаштовуємо сімейні танцювальні батли. Живемо за принципом: не можемо змінити ситуацію змінюємося ми!

Варто також не забувати і про ігри-масаж. Про це наголосила наша читачка Юлія. 

Юлія Лахман 

Ранок починається із ігри-масажу "рейки-рейки".

Потім снідаємо теж у формі гри: літає літачок у ангар, чи машинка у гараж заїжає. Малюку зараз 1,3, тому намагаємось протягом дня грати в різні ігри: вивчаємо кольори (різні кульки), а також фігурки та їхні розміри. Ще є багато розвиваючих бізікубів, столиків і горщечків!

Міла завжди намагається поєднувати ігри з розвитком. Коли старша дитина пише прописи, то й менша за ним повторює. А у матусі з'являється трішки більше часу.  

Міла Носал

У нас два синочки! Сашко та Сергійко, їм 5 та 1,9 років! І ми дуже серйозно ставимось до карантину, так як здоров‘я малюків для нас на першому місці. Ми вже три тижні сидимо вдома в квартирі і тому розважати діток потрібно постійно! Ігри поєднуємо з розвитком! Коли старшенький пише прописи, то молодшенький теж бере олівчик чи ручку і просить, щоб дала йому зошит писати! А коли Сашко починає складати конструктор, то й Сергійко зразу біжить до нього складати! Тому мені трішки легше, так як молодшенький все повторює за старшеньким, і я вигадую ігри для Сашка, знаючи, що Сергійко буде все повторювати за старшим братиком і таким чином розвиватися :) 

Наша читачка Віка рекомендує вчити малюка підніматися і спускатися по пологих схилах і сходах. І обов'язково хвалити дитину, коли в неї вийшло зробити щось нове!  

Віка Савчук 

Для малюка корисно підніматися і спускатися по пологих схилах, сходах. Такі прості ігри не тільки тренують м'язи, але й допомагають освоювати нові навички. В 9-12 місяців діти вчаться переступати перешкоди — на прогулянці ви самі побачите, що маля намагається переступити через гілку або повалене дерево. Підтримуйте і заохочуйте малюка в його прагненні освоювати нові навички. Радійте разом з дитиною, адже в неї вийшло зробити щось нове! Активно розповідайте потішки — про сіренького зайчика, сороку-ворону, супроводжуючи слова відповідними рухами: зображуємо вушка на маківці, потираємо ручки, скачемо разом із малюком...

Одна з найкращих іграшок для дітей в цьому віці — пірамідка з барвистими колечками. Як навчити дитину з нею гратися? Розкладіть перед дитиною усі кільця, а самі тримайте стрижень від пірамідки. Попросіть дитину, щоб та дала вам одне кільце й підставляйте стрижень, щоб воно нанизалось. І робіть таким чином, поки кільця не скінчаться. Похваліть малюка за те, що він все вправно робить: "Чудово! Мій розумничок!". Тренуйтеся поступово збирати пірамідку "правильно": від найбільших до найменших кілець. Але, якщо збирати по-іншому, можна віднайти й інші способи гри. Приміром, нанизуйте кільця так, щоб маленькі були всередині — тоді в нас вийде гантелька, яку легко тримати й катати по підлозі. Або, якщо кружальця не нанизувати щільно, пірамідкою можна погриміти, що дуже любить малеча. І головне — грайтеся з ними із задоволенням, бо наші дітки так бистро ростуть.

Пані Світлана проводить багато часу з онуком. Поміж іншим вона влаштовує лялькові та тіньові вистави, грає з онуком в рухливі ігри, заохочує робити аплікації, а на YouTube родина дивиться тільки документальне та навчальне відео. 

Світлана Ходаковська 

В період карантину дуже багато часу проводжу зі своїм онуком. Безсумнівно, важливими і невід'ємними залишаються щоденні ігри в побуті. Намагаюся вигадати різноманітні ігри та залучити до них всю сім’ю. Розкладаю різні предмети, овочі або фрукти, і даю завдання: скласти в коробочку тільки червоні, або тільки яблука, або тільки круглі предмети. Таким чином, онук вчиться вибирати з розкиданих речей предмети тільки певної групи. Дуже часто у іграх використовую пластикові стакани, сковорідки і каструлі з набору дитячого посуду, і матеріали: макарони, вода і квасоля. Онук пересипає ці матеріали з посуду в пластикові стакани, що дуже корисно для підвищення концентрації, координації та вправності. Я люблю шити пальчикові іграшки, а потім показувати театралізовані вистави (лялькові, тіньові). 

Удома граємося і з кінетичним піском, пластиліном, робимо аплікації з паперу. Для дітей цінно, коли з ними граються на одному рівні: наприклад, сідаємо разом на килим і робимо щось спільне. Граємо рухливі ігри, під час яких можна обіграти всі речі, які є вдома. Наприклад, стілець —оббігати, на нього можна залазити, штовхати, піднімати... Частенько шукаю в YouTube багато ідей, чим зайняти дитину. Мультики обираю виключно документальні та навчальні. Не варто сприймати карантин як те, що ускладнює життя. Використовуйте його для того, щоб провести більше часу з дітьми: вони насправді дуже потребують нашої уваги.

Віра написала історію, в якій передала все від першої особи, своєї дитини. Малюк тільки вивчає світ, а в цьому йому зараз допомагає дідусь. 

Віра Юрцунів

Мені один рочок. Мама називає мене Давидком, а дідусь Котигорішком через моє хобі — котити горішки :) Я дужеее люблю брати участь у розмовах і заняттях своїх найдорожчих. Я роблю страшно поважний вигляд, надуваючи щоки і берусь за надзвичайно важливі справи: перенесу з одного кінця свого дому до іншого всі іграшки, покладені у відро, потім сяду навпочіпки вивчати дідусевий кросівок. Кожна моя справа супроводжується філософськими роздумами вголос. Мабуть, у мене є акторські здібності, оскільки кожне речення звучить іншим тоном, хоча воно й складається з одних і тих самих фраз, чомусь :(

Я вельми радий, що дідусь почав зі мною проводити дуже багато часу. Донедавна тільки "па-па" йому махав рукою (раз лівою, раз правою) перед сном, бо чомусь його цілий день не було вдома. А тепер ми з ді-ді — ОДНА КОМАНДА. Це чудові дні, на мій погляд, хоча здається — мама так не вважає... Дивина тай годі!!!

Хельга розповіла нам, що її дітина обожнює вирізати печиво з тіста, а також гратися в "кришечки".

Хельга Олександрова

Отож, вдома ми:

  • Граємо у лікаря. Всі іграшки теж дотримуються карантину і сидять в масках;
  • Готуємо разом. Особливе задоволення в дитини викликає вирізання печива з тіста;
  • Вирізаємо різні фігурки. Наприклад, у нас є ракета та космонавти, з якими створюємо театр тіней. А паперових павуків повісили на мотузку;
  • Викладаємо різні картинки на підлозі з квасолі та гороху;
  • Граємо в "кришечки". Від баночок дитячого пюре зібрали кришечки, помили і наклеїли різні картинки. Суть гри — перегортаємо малюнком донизу, і по черзі відкриваємо 2. Виграє той, хто більше збере однакових малюнків (по 2 кожного).
  • Граємо з прищіпками. Вирізали кружечки, склеїли і вийшла гусениця. А прищіпки — це її лапки. Також можна так само робити квіточку, ялинку...
  • За допомогою губки для миття посуду "переносимо" воду з однієї миски до іншої.
  • Читаємо книги і дивимось відео про космос (улюблена тема).

Сподіваємось, що ці поради стали корисним для вас, дорогі читачі UAUA.INFO. Слідкуйте за нашими новинами. Попереду ще безліч цікавого!  

Реклама


Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад