Реклама

Лепбук для школярів: поєднуємо творчість та навчання

Щодня школярі отримують нові знання про все на світі. Щоб не забути цю інформацію, потрібно її систематизувати, розкласти по поличках. А іноді… по кишеньках. Популярна техніка лепбук захоплює дітей, а вчителів і батьків тішить своєю ефективністю. Як він працює? Розкаже стаття проєкту "Навчаємось разом: дружня школа".

Лепбуки, які є традиційною технологією навчання у багатьох країнах, в українських навчальних закладах з‘явилися нещодавно. Такий спосіб оптимізувати інформацію оптимально підходить для концепції НУШ і допомагає освоїти усі ключові компетенції. Робота над створенням лепбука допомагає розвинути важливі наскрізні вміння: творчість, уміння працювати в команді, критичне мислення.

Що таке лепбук?

Лепбук (буквально "наколінна книга") — книжка-розкладка, присвячена певній темі та створена учнем власноруч. Зазвичай це тека: вній є кишеньки для розміщення інформації у різному вигляді — ілюстрації, факти, схеми тощо.

Лепбуки почали використовувати під час домашнього навчання у США ще у 80-х роках минулого століття, тоді ж з‘явився і сам термін. Цікаві книжечки найперше призначалися для навчання дошкільнят та дітей молодшого шкільного віку. Але вони досить швидко стали популярними у різних навчальних закладах в багатьох країнах світу, а вікових обмежень для їхнього використання немає.

<span style="color:#2980b9"><strong>Що таке лепбук?</strong></span> - изображение №1

Лепбук для початкової школи: в чому його користь?

Про лепбуки в реаліях української початкової школи ми поговорили із засновницею проєкту "Всеосвіта" Лесею Литвиненко. Вона має особливу любов до цих корисних кольорових книжечок та змістовну власну колекцію готових макетів для створення лепбука.

<span style="color:#2980b9"><strong>Лепбук для початкової школи: в чому його користь?</strong></span> - изображение №1

Леся Литвиненко впевнена: лепбуки можна ефективно використовувати буквально з першого класу.

Це дуже простий інструмент для засвоєння будь-якої інформації. Їх можна зробити дуже простими, без віконечок та додаткових кишеньок, більше схожими на листівки — це обов'язково зацікавить дітей. Тому для створення лепбуків немає обмежень по віку дитини, головне, аби вони самі створювали ці матеріали і, таким чином, краще запам'ятовували інформацію,

— зазначила експертка.

Як створити лепбук: поради експертки

Лепбук можна створювати по-різному: самому чи групою, вдома чи в школі, присвятити його одній темі чи кільком відразу. Основа для лепбука може бути різною:

  1. Тека, цупкий папір, кольорові олівці та власна фантазія. Повністю самостійно зроблений лепбук з нуля — це кропітка праця. На таку роботу треба виділити достатньо часу. 
  2. Звичайний зошит. У американських школах лепбуки часто створюють у звичайних робочих зошитах. Це найпростіший варіант.
  3. Лепбук на основі готового макету. Необхідно завантажити макет з інтернет-ресурсу, роздрукувати, створити лепбук та заповнити його власноруч.
<span style="color:#2980b9"><strong>Як створити лепбук: поради експертки</strong></span> - изображение №1

У кожного варіанту є свої переваги, Леся Литвиненко радить починати з готових макетів, адже якщо дитина робить лепбук вперше, то навіть зібрати й заповнити його — це вже цілий квест. На думку експертки, дитині простіше вперше зробити його в класі, під керівництвом вчителя, а добре натренувавшись, можна створювати самостійно вдома.

Перший лепбук можна виготовити протягом тижня. Не всі одразу розуміють як він має виглядати у готовому вигляді. Але достатньо спробувати кулька разів — і лепбуки стають абсолютно зрозумілими, на їх виготовлення йде стільки ж часу, як і на створення звичайного реферату. Єдине, якщо ви хочете зробити об'ємний складний лепбук, то це дійсно потребуватиме багато часу та енергії,

— зазначила Леся Литвиненко.

<span style="color:#2980b9"><strong>Як створити лепбук: поради експертки</strong></span> - изображение №2

Як використовувати лепбук?

Лепбук підходить для будь-яких шкільних предметів, дозволяє інтегрувати їх, його можна використовувати й поза школою для закріплення вивченого матеріалу на будь-яку тему. Свою місію з систематизації вивченого матеріалу лепбук виконує ще на етапі виготовлення. Давно відомо, що створюючи шпаргалку, учень краще запам‘ятовує матеріал. А тут не просто шпаргалка, а цікава ілюстрована книжечка, створення якої — суцільна творчість та захопливий процес.

Лепбук може охоплювати кілька тем, але найкраще виготовляти його для закріплення матеріалу з конкретної теми. Так, протягом року збереться об'ємна тека з гарно структурованими темами для швидкого повторення матеріалу,

— ділиться досвідом засновниця проєкту "Всеосвіта" Леся Литвиненко.

Своєрідна бібліотечка з лепбуків допоможе дітям швидко знайти необхідну інформацію та, за необхідності, повторити її. А ще яскраві, зроблені власноруч книжечки привертають увагу, їх приємно тримати в руках та час від часу переглядати, мимохідь повторюючи вивчене.

Авторка: Анастасія Пасічна, журналістка проєкту "Навчаємось разом: дружня школа"

Цей матеріал створений за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міністерства закордонних справ Фінляндії. Висловлені в цьому матеріалі думки жодним чином не відображають офіційний погляд Європейського Союзу чи Міністерства закордонних справ Фінляндії.

<span style="color:#2980b9"><strong>Як використовувати лепбук?</strong></span> - изображение №1


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад