Реклама

Як проходять батьківські збори в США: досвід мами

Як проходять батьківські збори в США: досвід мами

Шкільні батьківські збори, де з батьків не стягують гроші, а розповідають їм, в чому їх дитина класна. Звучить чудово, чи не так?

Журналістка Світлана Сіщук вже шість років мешкає в Нью-Йорку. В своєму фейсбуці вона розповідає історіі тамтешнього життя. Цього разу — про батьківські збори в підготовчому класі муніципальної школи, де навчається її п’ятирічний син Даниїл.

Як проходять батьківські збори в США: досвід мами - изображение №1
Світлана Сіщук
журналістка, мама п’ятирічного Даниїла

 

Минулого тижня у нас були перші батьківські збори. Йшла я додому після них і думала: «тааа... яка величееезна різниця між тим, про які батьківські збори я постійно читаю у стрічці FB своїх українських друзів, й тим, чим вони є в американській школі».

Отож, основні моменти.

Розклад батьківських зборів відомий заздалегідь

На початку навчального року Департамент освіти Нью-Йорка на своєму сайті оприлюднює весь календар на наступний рік (всі вихідні, неповні навчальні дні, канікули, батьківські збори і т.д).

Проводяться збори двічі на рік. В усіх муніципальних школах збори проходять в одні й ті самі дні. Просто для початкових шкіл – це одні дати, для середніх – інші, а для вищих шкіл – ще інакші. Допускаються інші дати на розгляд школи, але приблизно в той самий період, що визначено Департаментом.

Взагалі, зборами це навіть і не назвеш

Власне, назва «parent-teacher conference» — конференція батьків з вчителями. І зустріч ця відбувається індивідуально. За необхідності вам нададуть перекладача, тому турбуватись про те, що ви чогось не зрозумієте чи про щось не зможете запитати не доводиться.

Батьки кожної дитини приходять на строго визначений час. За місяць до зборів кожен з батьків отримує зі школи лист, в якому повідомляється, коли саме відбудуться збори і кілька варіантів, на яку годину зручно прийти. Батькам необхідно цього листа підписати, вказати зручну годину і передати дитиною назад до школи.

Ще за кілька днів приходить ще один лист-нагадування, в якому вже вказується точна година, на яку вас будуть чекати в школі. В нашому випадку час був визначений 17.50. В клас я зайшла о 17.55, але навіть така похибка в п'ять хвилин — це швидше виключення з правил. І так як я була останньою з батьків, то мала навіть трохи більше часу на спілкування з нашою вчителькою.

Перед класами стоять стільці, щоб ті, хто прийшов трохи раніше, могли сісти. Багато батьків приходять обидвоє, а деякі й з дитиною (чи двома-трьома).

Читайте также: О чем нужно спросить учителя на родительском собрании

Напередодні батьки отримують листа про успіхи дитини

Цей лист закритий і окремий для кожної дитини. В ньому — результати навчання за «перший шкільний період», тобто за три місяці навчання. Всього таких періодів три. Необхідно цей звіт підписати і повернути вчителю. Батьки залишають собі копії.

В звіті відображені всі успіхи (або неуспіхи) дитини з академічних навичок, соціально-емоційного розвитку, а також поведінки, дотримань правил школи, кількість пропущених днів чи запізнень. До кожного пункту додається коментар вчителя, який викладає ту чи іншу дисципліну.

На кожну дитину відводиться всього 10 хвилин

Здається, що це дуже мало, але насправді цілком достатньо! Тому що, по-перше, ви приходите вже підготовлені і з конкретними запитаннями. А по-друге, фактично — це просто можливість побачити «наживо» вчителів вашої дитини. Тому що просто так в школу «поговорити» з вчителем тут ви не прийдете. А всі поточні питання (успішності, поведінки і т.д) ви маєте можливість вирішувати щодня впродовж робочого тижня.

З усіма вчителями можна спілкуватись через електронні листи. 

Вчителі неймовірно щедрі на похвали

І найголовніше! Як хвалять дітей – це просто неймовірно! Я прийшла додому – і йшла дивитись, чи у нашого «принца» не виросли, часом, крильця і німб?

Звичайно, розповідають й про те, які є труднощі в спілкуванні з однокласниками чи вчителями, чи що виходить не зовсім вдало... Але все це відбувається дуже м’яко, приязно і виключно після того, як розкажуть, яка у вас чудова, талановита і взагалі неймовірна дитина! І як вони раді, що вона вчиться в їхній школі!

Слухайте, ну це все тааак приємно усвідомлювати: «О, які ми класні батьки! Якого сина виховуємо!». І наскільки ми переживали перед початком навчального року, хоч і знали, що школа дуууже хороша, як це все буде відбуватись, настільки тепер ми спокійні, що нашому маленькому там добре!

Читайте также: Как устроены детские садики за границей: рассказы мам из восьми стран мира

Читайте также: 5 историй о родах, материнстве и воспитании за рубежом

Читайте также: Как поздравляют учителей в разных странах мира: рассказывают мамы


Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад