Реклама

Як дитині швидко та легко вивчити таблицю множення

Як дитині швидко та легко вивчити таблицю множення

Ми зібрали поради, відео та рекомендації викладача математики як вивчити таблицю множення з дитиною без сліз та капризів.

Школярам таблиця множення здається нудною. Діти часто вередують, намагаючись розібратися в незрозумілому для них наборі цифр. Батьки можуть зробити процес навчання легким та веселим, якщо підготуватися до занять заздалегідь.

ЧИТАЙ ТАКОЖ: Как ребенку быстро и легко выучить таблицу умножения

Основне правило при вивченні таблиці множення – зацікавити дитину. Як і дорослі, вони сприймають інформацію по-різному. Одним дітям подобається вивчати вірші та пісні. Інші можуть спокійно сидіти з батьками за столом і розглядати таблицю Піфагора.

ЧИТАЙ ТАКОЖ: 16 математических трюков, которые облегчат учебу школьнику

вчимо таблицю множення

Як навчити дитину таблиці множення (картинка)

Легко запам'ятати таблицю множення дитині допомагають:

  • картки;
  • фігурки для рахунку, палички;
  • спеціальні програми для планшета і телефону;
  • навчальні відео та мультфільми;
  • вірші та пісні;
  • картинки;
  • пальчики дитини.

Ігрові методи захоплюють і дають швидкі результати. Починати заняття краще в гарному настрої, коли дитина готова навчатися.

Вивчаємо таблицю множення: лайфхаки та відео

Важливо зрозуміти, як дитині комфортніше сприймати інформацію, щоб процес не перетворився на «зубріння». Все дуже просто:

Діти-аудіали краще вчяться новому в розмові. Вони швидко запам’ятовують цифри, коли повторюють приклади вголос. Хороший варіант запам'ятати таблицю множення – розучувати вірші, пісеньки або дивитися навчальні відео.

Вчимо таблицю множення (відео)

 

Дитина-візуал легше навчається, якщо задіяні зір і образи. Вони засвоюють інформацію за допомогою яскравих малюнків, ігор-розмальовок, в яких є великі кольорові шрифти або цифри.

таблиця множення в картинках

Таблиця множення гра-розмальовка (картинка)

Також з дитиною-візуалом можна дивитися навчальні мультфільми, в яких улюблені персонажі виступають у ролі вчителя.

Таблиця множення на 9 з Фіксікі (відео)

Діти-кінестетики вчаться через відчуття та почуття, які у них виникають при контакті з новим предметом і інформацією. В цьому випадку можна спробувати метод карток.

Вчимо таблицю множення за допомогою карток (відео)

Важливо враховувати, який спосіб навчання підходить вашій дитині, тоді таблиця множення запам’ятається весело та легко.

ЧИТАЙ ТАКОЖ: 16 математических трюков, которые облегчат учебу школьнику

Як вивчити таблицю множення за 5 хвилин в день

як легко вивчити таблицю множення

Кукіна Катерина Георгіївна

викладач математики

Ви ж напевно не раз чули думку, що рівень математичної освіти падає.

Ось, коли мої діти навчалися у другому класі, я чітко собі зрозуміла, чому падає рівень математичної освіти в школі. Саме в другому класі при закладці самого фундаменту математичної освіти виникає така гігантська діра, яку вже ніяким калькулятором не вирішиш.

Головна проблема – в таблиці множення. Подивіться на зошити в клітку, які є у ваших дітей-школярів.

Я довго-довго ходила по магазинах у пошуках зошитів. І все одно, на всіх - ось така картина.

таблиця множення фото

Таблиця множення (картинка)

Є зошити ще гірші (для старшокласників), на яких таблиці множення немає, а є купа безглуздих формул.

Ну, так чому ж ці зошити погані? Нічого не підозрюючи, батьки бачать, що на зошити таблиця множення. Начебто, все життя ж на зошитах була таблиця множення? Що ж не так?

А проблема якраз в тому, що на зошити НЕ таблиця множення.

Таблиця множення, дорогі мої читачі, це ось:

таблиця множення фото

Таблиця Піфагора: множення (картинка)

Іноді цю ж таблицю навіть називають красивим слово "таблиця Піфагора". Верхню та ліву колонки можна не брати, тільки основний прямокутник.

По-перше, це таблиця. По-друге, вона цікава!

Жодна дитина в здоровому глузді не буде розглядати виписані стовпчиками приклади.

Жодна дитина, яка б геніальна вона не була, не зможе знайти в виписаних прикладах цікаві фішки та закономірності.

Ну, і взагалі, коли вчитель говорить: "вивчи таблицю множення", а дитина навіть перед собою таблиці не бачить - він відразу розуміє, що математика - це така наука, де звичайні речі названі якось по-іншому. Треба багато-багато зубрити, а зрозуміти нічого неможливо. І взагалі, треба робити "так, як сказано", а не "так, як є сенс".

ЧИТАЙ ТАКОЖ: Школьная наука: как гуманитарию полюбить математику

Чим же таблиця Піфагора краще?

По-перше, в ній немає сміття і інформаційного шуму у вигляді лівої частини прикладів.

По-друге, над нею можна подумати. Тут навіть ніде не написано, що це множення - просто таблиця.

По-третє, якщо вона постійно під рукою і дитина на неї постійно натикається, він волею-неволею починає запам'ятовувати ці числа. Зокрема, на питання "сім'ю вісім" він ніколи не відповість 55 - адже числа 55 взагалі в таблиці немає і не було!

Запам'ятовувати стовпчики прикладів здатні тільки діти з аномальною пам'яттю. В "таблиці" треба запам'ятовувати набагато менше.

Крім того, дитина автоматично шукає закономірності. І сам самостійно їх знаходить. Такі закономірності знаходять діти, які ще не вміють навіть множити.

Наприклад: числа, симетричні щодо діагоналі - рівні. Розумієте, людський мозок просто налаштований шукати симетрію, і якщо знаходить її - дуже радіє. А що це значить? Це означає, що від перестановки місць співмножників сума не змінюється.

таблиця множення фото

Розумієте, дитина помічає це сама! А то, що людина придумала сама, вона запам'ятає назавжди, на відміну від того, що він визубрив або йому сказали.

Пам'ятайте свій іспит у вузі з математики? Ви ж забули все теореми курсу, крім тієї, що вам дісталася, і вам довелося її доводити злісному преподу! Ну, це якщо ви не списували, звичайно. (Я трохи перебільшую, але майже завжди це близько до правди).

А потім дитина бачить, що можна не всю таблицю вчити, а лише половину. Якщо ми вже знаємо рядок множення на 3, то нам не треба запам'ятовувати "вісім на три", а досить згадати "три на вісім". Уже вдвічі менше роботи.

А крім того, дуже важливо, що ваш мозок не приймає суху інформацію в вигляді якихось незрозумілих стовпчиків прикладів, а думає і аналізує. Тобто тренується.

Також можна помітити, наприклад, ще такий чудовий факт. Якщо ткнути в будь-яке число і провести прямокутник від початку таблиці до цього числа, то кількість клітинок в прямокутнику - ваше число.

ЧИТАЙ ТАКОЖ: Как игра на музыкальных инструментах развивает математическое мышление у детей

таблиця множення в картинках

Таблиця Піфагора: множення (картинка)

І тут множення вже отримує більш глибинний сенс, ніж просто скорочений запис декількох однакових доданків. Це має сенс і для геометрії - площа прямокутника дорівнює добутку його сторін)

А ви не уявляєте, наскільки простіше ділити з такою таблицею!

Коротше кажучи, якщо ваша дитина в другому класі, роздрукуйте йому ось таку, правильну, таблицю множення. Повісьте на стіну в великому форматі, щоб він на неї дивився, коли робить уроки або сидить за компом.

І надрукуйте і заламініруйте йому маленьку (або напишіть на картоні). Нехай він її в школу з собою тягає, і просто зручно під рукою тримає. (Не завадить на такій таблиці виділити квадрати по діагоналі, щоб краще видно)

У моїх дітей є ось така. І їм це реально допомогло в другому класі і до сих пір дуже сильно допомагає на уроках математики.

таблиця множення фото

Таблиця Піфагора: множення (картинка)

Чесне слово, відразу середній бал з математики збільшиться, а дитина перестане нити, що математика тупа. А на додачу, в майбутньому вашій дитині теж буде простіше. Він зрозуміє, що треба ворушити мізками, а не зубрити. І мало, що зрозуміє, він ще й навчиться це робити.

І повторюся: в прикладах стовпчиками нічого поганого немає. І кількість інформації в них міститься така ж, як і в "таблиці". Але і нічого хорошого в таких прикладах теж немає. Це - інформаційне сміття, від якого треба позбавитись.

5 порад як легко вивчити таблицю множення

Вот несколько простых рекомендаций, которые помогают родителям найти подход к детям, который капризничает и не хочет учиться

<strong>5 порад як легко вивчити таблицю множення</strong> - изображение №1

Хвалити якомога частіше

Придумайте для дитини способи заохочення. Це можуть бути приємні дрібниці, які його радують.

<strong>5 порад як легко вивчити таблицю множення</strong> - изображение №2

Знаходити підхід, якщо дитина не в настрої

Змушувати займатися, кричати або повністю позбавляти розваг дитину – подібні методи знищують будь-яке бажання навчатися. Має сенс спокійно пояснити важливість занять тоді процес вивчення таблиці множення пройде значно легше.

<strong>5 порад як легко вивчити таблицю множення</strong> - изображение №3

Вчити таблицю множення поступово

Коли дитина вперше бачить, скільки цифр йому потрібно запам'ятати - виникає протест. Краще займатися в комфортному темпі з перервами на відпочинок.

<strong>5 порад як легко вивчити таблицю множення</strong> - изображение №4

Пам'ятати, що кожна дитина - особистість

Як тільки дітей порівнюють з друзями або однокласниками – в них зникає бажання що-небудь робити. Потрібно пам'ятати, що у кожної дитини свій темп навчання і дбайливе ставлення батьків має велике значення.

<strong>5 порад як легко вивчити таблицю множення</strong> - изображение №5

Нагадуйте про те, що помилки - це нормально

При перших невдачах діти втрачають інтерес, не хочуть продовжувати заняття. Важливо пояснювати, що без помилок не буває хороших результатів. І все обов'язково вийде.

Тепер ви знаєте все про те, як навчити дитину таблиці множення різними способами, що процес вивчення був в радість.

Источник: kukina-kat.livejournal.com 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Школьный учитель: Современным детям особенно тяжело даются три вещи

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Я сделала страшную ошибку, велев дочери быть отличницей

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нужно ли помогать ребенку с домашним заданием


Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад