Реклама

Як привити дитині любов до вивчення англійської мови — 10 лайфхаків для сучасних батьків

читать этот текст на русском

Фахівці сходяться на думці, що найкраще починати вивчати англійську мову якомога раніше. Дитина володіє природними здібностями до сприйняття та швидкого засвоєння лексичних матеріалів. Окрім того, діти вчаться вимовляти незнайомі звуки набагато простіше, ніж дорослі.

Існує багато методів вивчення англійської мови для дітей, серед них:

 • Самостійне вивчення онлайн. 
 • Батьки в ролі вчителів.
 • Знайомство з мовою через відео, ігри та тексти.
 • Навчання з професійним викладачем.

Очевидно, що найкраще рішення для дитини — це уроки англійської мови, які проводить досвідчений вчитель. Сучасні батьки мають можливість порівняти різні пропозиції та обирати найкращого серед тисяч приватних репетиторів, яких можна знайти за допомогою сервісу BUKI.

сервіс BUKI

Навчання дітей вимагає спеціальної підготовки. Хороший викладач може використовувати картинки, доповнювати навчання жестами та демонстрацією різних предметів, таким чином стимулюючи дитячий розум та сприяючи кращому засвоєнню навчального матеріалу. Завданням досвідченого викладача є також оцінка індивідуальних здібностей молодого учня. Наступним кроком є пристосування методики до ритму навчання дитини.

Що необхідно дитині для ефективного вивчення англійської мови?

Ефективність навчання завжди залежить від обраної методики. Найкращим рішенням для дітей є система, що дозволяє вивчати нові аспекти, з використанням вже здобутих раніше знань та навичок. Наприклад, дитина може вивчати нові граматичні форми, використовуючи при цьому словниковий запас з попередніх занять. Надто ефективне навчання завжди включає в себе елементи закріплення навчального матеріалу. Дуже складно навчити дитину іноземній мові в швидкому темпі без повторення та відпрацювання навичок.

Варто пам'ятати, що не всі методології, які використовують дорослі для вивчення англійської, є однаково ефективними для дітей. Тому покладаючись лише на власні знання та досвід, без допомоги фахівця, ми ризикуємо вибрати невірний підхід до навчання дитини, який в результаті виявиться неефективним.

То чи варто взагалі самостійно навчати дітей англійській мові? Так! Правильно сплановане навчання батьками в поєднанні з уроками професійного викладача дуже швидко принесе неймовірні результати.

Фахівці репетиторського сервісу BUKI підготували список корисних порад для батьків, які допоможуть прищепити дитині любов до вивчення англійської мови та ефективно засвоїти іноземну мову.

сервіс BUKI

Як навчати дитину вдома? 10 перевірених порад

 1. Мультфільми та відео англійською мовою. Всі діти, без винятку, обожнюють мультфільми. Варто скористатися цим і подивитися разом з дитиною її улюблені відео англійською мовою. Не слід використовувати субтитри: нехай дитина навчиться асоціювати ті чи інші звуки із ситуаціями під час перегляду казки.

 2. Використання англійської мови в повсякденних ситуаціях. Це допоможе дитині "звикнути" до мови. Ви можете розмовляти на повсякденні теми, давати короткі вказівки, задавати питання — таким чином ви створите справжній мовний простір для дитини. Діти вчаться використовувати іноземну мовою інтуїтивно, без необхідності "перепрограмувати" розум з режиму рідної мови на режим іноземної. Тому традиція розмовляти англійською у вибрані дні тижня, або декілька годин на день — стане чудовим рішенням для дітей, які вже володіють мінімальним словниковим запасом.

 3. Спільне виконання домашніх завдань з англійської мови. Варто ставити дитині якомога більше питань, повторювати слова і граматичні правила та допомагати зі складнощами. Таким чином вивчений матеріал засвоюється значно краще. Присвячуйте домашнім завданням максимальну кількість часу, не варто виконувати його поспішно. 

 4. Улюблені іграшки та література англійською мовою. Багато прекрасних казок написано мовою Шекспіра. Залежно від віку дитини та рівня володіння мовою, батьки можуть підібрати відповідні твори, з часом замінюючи їх на інші, більш складні. Літературна мова також диференціює загальний розвиток дитини, таким чином закладаються основи красномовства та високі мовні компетенції.

 5. Картки з малюнками та настільні ігри англійською мовою — безцінний інструмент у навчанні дітей. Дитина асоціює слова з конкретними речами та ситуаціями, і таким чином автоматично вчиться називати їх англійською мовою. Важлива примітка: батьки не повинні пояснювати дитині значення англійських слів українською мовою. Для цього краще використовувати картинку, англійські слова або жести.

 6. Вивчення англійської за системою Монтессорі. Система виховання без примусу полягає в пробудженні природної зацікавленості дитини до навчання. Ідеальним рішенням будуть подорожі та потреба спілкування дитини з носіями мови. Ключовими моментами при цьому є самостійність, бажання і можливості самої дитини до вивчення іноземної мови.

 7. Ідеальний репетитор, який сподобається вашій дитині. Навчання з учителем — це головний елемент, завдяки якому дитина набуватиме мовних компетенцій. Вибираючи репетитора, варто враховувати не тільки його досвід, він перш за все повинен сподобатися дитині: це значно полегшить навчання.

Про що не варто забувати? 3 додаткові поради від BUKI

 1. Спеціальний сигнал для початку навчання. Замість того, щоб говорити дитині: "ми будемо вчитися", можна ввімкнути пісню англійською мовою. Кожного разу це буде сигналом для дитини про початок навчання.

 2. Встановлення графіку навчання. Повноцінні уроки повинні відбуватися завжди о тій самій годині. В інший час можна займатися додатково, наприклад, дивитися казки з дитиною або читати перед сном англійською.

 3. Місце для навчання. Дитина повинна мати під рукою всі необхідні предмети та матеріали. Також слід прибрати будь-які "відволікаючі фактори", що можуть зашкодити навчанню.

Де знайти репетитора з англійської мови для дитини?

Навчання не повинно асоціюватися в дитини з чимось неприємним та важким. Завжди повинен бути присутній елемент розваги, що стимулює дитячу психіку. Вміння поєднувати розвагу з ефективним викладанням — це завдання, з яким може справитися тільки справжній фахівець.

Ідеального репетитора можна знайти за допомогою сервісу BUKI. На сайті розміщено понад 32 тисячі оголошень репетиторів із різних предметів, в тому числі і англійської мови. На своєму профілі кожен репетитор детально описує власний досвід та рівень компетенцій. Крім того, батьки не несуть жодних додаткових витрат за пошук репетитора на сайті, а оплачують лише вартість занять.

Реклама


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад