Реклама

Розповідаємо дітям про сортування відходів і компостування

Розповідаємо дітям про сортування відходів і компостування

Карантин — гарний час для вироблення нових корисних звичок. Одна з них — почати сортувати відходи і навчити цього дитину. Проєкт "Дружня школа" має кілька підказок, з чого варто починати.

Прищепити дитині корисні звички — це не тільки навчити її піклуватись про своє здоров’я, а й про те середовище, в якому вона живе. Екосвідомість і любов до планети — це не модний тренд, про який всі говорять, а реальна необхідність. І як всі глобальні ініціативи, вона починається з малих кроків. І робити їх разом із дитиною куди цікавіше.

З чого почати?

  • Розкажіть дитині, чому потрібно сортувати відходи. Розберіться разом, які матеріали є шкідливими і чому та як з ними правильно поводитись. Подумайте, які з цих матеріалів є у вас вдома, що ви щодня/щотижня викидаєте у сміттярку. Поясніть дитині, що мета сортування — це насамперед для збереження цінних ресурсів планети, яких все менше. Навіщо видобувати нове, якщо можна використати те, що вже є? 
  • Заведіть три окремі контейнери (ящики, відра): один для пластику, скла і металу, другий — для паперу, третій — для органічних відходів (рештки їжі).  Що і куди викидати підкажуть додатки для смартфона, наприклад: You plan, your planet, Love Food Hate Waste, GoodGuide, Сортуй. Щоб дитині було простіше — разом намалюйте на кожному контейнері невелику інструкцію, як робити все правильно.
  • Подумайте разом, як вдома можна ефективно зберігати ресурси: пошийте екоторбинки із старих речей, переведіть електронні прилади в енергозберігаючий режим, ощадливо використовуйте воду, замініть одноразовий посуд на скляний. Це збереже і природні ресурси, і ваші гроші. Як заохочення можете разом відкладати зекономлені кошти на спільне дозвілля.
  • Важливий момент — куди подіти відсортоване. Якщо біля дому немає окремих контейнерів — шукайте пункти прийому вторсировини або компанії чи організації, які займаються збором та переробкою відходів. Найменше проблем із органікою — її можна перетворити на компост і ним підживлювати вазони, клумбу під вікнами. Ще краще, якщо є власна земельна ділянка.

Ще трохи про компостування. Перетворення органічних відходів на компост — не лише корисне, а й просте і цікаве заняття. Гарний варіант для домашнього дослідницького проєкту з природознавства — нехай дитина відстежить, як рештки їжі знову стануть харчами. Спершу разом підготуйте все для створення компосту — можна придбати спеціальний контейнер або ж зробити все самотужки, в мережі про це є багато інформації. Для натхнення і додаткової мотивації почитайте історію проєкту "Компола". Про те, як двоє учнів змінили спершу свою шкільну їдальню, а потім і в багатьох українських містах.

Після виготовлення компосту допоможіть дитині обладнати на кухні міні-садок. Почніть із зелені — вона зійде досить швидко, це підбадьорить дослідника. Нехай дитина сама займається рослинами: поливає, нотує їхній розвиток, а в кінці — відрізає листки для салату. 

Важливо, щоб сортуванням і компостуванням займалась не тільки дитина, а до цього підключилась вся сім’я. Бо аргументів може бути багато, та все ж найбільше впливатиме особистий приклад.

Використані джерела:

https://scoutrecycling.com.au/learning-experience/

https://happyhooligans.ca/compost-recycling-sorting-activity/

https://littlemontessorihouse.net/2019/03/06/earth-day-trash-sorting-practical-life-activity/

Авторка: Тетяна Павліченко, журналістка проєкту "Дружня школа"

Цей матеріал створений за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міністерства закордонних справ Фінляндії. Висловлені в цьому матеріалі думки жодним чином не відображають офіційний погляд Європейського Союзу чи Міністерства закордонних справ Фінляндії.

<strong><span style="color:#2980b9">З чого почати?</span></strong> - изображение №1


Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад