Реклама

Чілдрен Кінофест 2021: дізнайтеся переможців

В Україні завершився 8-й фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків "Чілдрен Кінофест". Цього року він уперше відбувся у гібридному форматі. Кінотеатральні покази у 23-х містах відвідало майже 17 тисяч глядачів. Онлайн-програму переглянули понад 8 тисяч глядачів по всій Україні. Переможців було оголошено на онлайн-церемонії закриття фестивалю 6 червня.

Цього року Гран-прі фестивалю за підсумками глядацького голосування отримала пригодницька стрічка "Полі" спільного виробництва Франції та Бельгії. Фільм розповідає про пригоди двох друзів — дівчинки та поні, якого вона звільняє від життя в неволі. 15 липня стрічка вийде в український прокат.

чілдрен кінофест 2021

У межах фестивалю вп’яте відбувся Конкурс короткометражних фільмів, знятих дітьми від 7 до 14 років. Організатори отримали понад 180 заявок з усієї України, серед яких обрали 16 фіналістів. Переможця визначило професійне журі українських кінематографістів: режисер-постановник фантастичного анімаційного фільму "Віктор_Робот" Анатолій Лавренішин, режисер драми "Додому" Наріман Алієв та письменниця, режисерка документального хіта "Земля блакитна, ніби апельсин" Ірина Цілик.

Віктор робот

На церемонії закриття фестивалю відбулося нагородження: звання Найкращого українського дитячого фільму року та нагороду у розмірі 15000 грн. отримала робота "Мелісса" 14-річного Матвія Глазунова з міста Ізюм. Найкращою стрічкою у категорії від 7 до 10 років стала анімація "БУЖОК і червона помада" 8-річної Єви Лисюк із Києва. У категорії від 11 до 14 років були обрані Найкращий анімаційний фільм — "У пошуках друга" (Ірина Вертюк, 13 років, м. Миколаїв) та Найкращий ігровий фільм — "ЗУПИНИ ЦЕ!" (Аріна Горієва, 14 років, м. Дніпро). Переможці в цих категоріях отримали по 4000 грн. Приз глядацьких симпатій, який присуджується за результатом голосування глядачів, та нагороду у розмірі 8000 грн. отримала стрічка "ЗУПИНИ ЦЕ!" (Аріна Горієва, 14 років, м. Дніпро). Восени фільми-фіналісти можна буде переглянути на YouTube-каналі Чілдрен Кінофесту.

чілдрен кінофест 2021

Почесною амбасадоркою фестивалю у 2021 році стала співачка й авторка пісень Христина Соловій.

8-й Чілдрен Кінофест відбувся з 28 травня до 2 червня року в кінотеатрах 23-х міст України, а також онлайн з 28 травня до 6 червня на сайті online.childrenkinofest.com. Місія фестивалю — розвивати в Україні традицію спільних сімейних переглядів кіно та залучати дітей до створення кінофільмів. Усі покази — безкоштовні. 9-й Чілдрен Кінофест відбудеться з 27 травня до 5 червня 2022 року.

Нагадаємо, фестиваль організовано компанією "Артхаус Трафік" за підтримки Державного агентства України з питань кіно і UNICEF.


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад